Yamaha Expansion Manager V2.4 Genel Bakış

 

Yamaha’nın yeni PSR S670, PSR S770, PSR S970, PSR A3000, TYROS 5 ve ileride TYROS6  modellerine sahip olan kullanıcılar, Expansion Manager Programıyla  oldukça haşır neşir olmak zorunda.

Programı genel hatlarıyla nerde ne var, menüleri neler, hangi bölümde ne işlem yapılır, nasıl paket yüklenir, nasıl paket oluşturulur, Paket ve Content mantığı, PPF ile PPi nedir, BANK LSB , BANK LSB karmaşasına giriş, model infosu (n27) dosyası nasıl dahil edilir, ya da cihaz programa nasıl gösterilir anlatmaya çalıştım.

Soru,öneri ve düşünceleriniz için yorum bırakınız,

iyi seyirler…

 

Buna da Baktınız mı?

PPF2STY Converter Kullanarak LSB Sorununu Çözmek

Yamaha Expansion Manager ile gelen, birden fazla paketin birleştirilip kullanılması teknolojisi bir çok avantaj ve …

4 yorumlar

 1. Salim Demiratar

  Merhaba Salim Arkadaşım
  Videoyu birkaç kez izlememe rağmen..Ne yazıkki n 27 dosyasını yükleyemedim..Sizi arayıp meşgul etmemek için mesaj yazıyorum..Bu işlere geçmişten beri verdiğiniz emeklere saygı duyuyorum..Bu ritm paketinin açıklama kısmına yazılı olarak nasıl yüklenmesi gerektiği yazılsa iyi olur diye düşünüyor ve sizi gereksiz aramalardan da kurtarır diyorum..Yaşta ileri olduğu için artık kafam sepet oldu 😀 Tekrar yardımcı olursanız sevinirim ..İyi çalışmalar dilerim..

  • programın sol tarafında Install Target bölmünden (+) butonunu tıkladıkdan sonra IMPORT INSTRUMENT INFO ‘yu seçip bilgisayarınızdaki n27 dosyasını seçip cihaz listesine ekliyorsunuz.

   Eklemiş olduğunuz cihazı tıkladıktan sonra (örn : A3000) setlerinizi seçiyorsunuz (yeşil çeltik) daha sonra ise SAVE AS INSTALL PACK FILE deyip setinizi oluşturuyorsunuz.

 2. Merhaba çalışmanıza ve emeğinize teşekkür ediyorum fakat ben yeni Yamaha geçtim ve direk genosla başladım benim sorum veya sorunum söyleki cpi pack dosyalarını nasıl açabilirim iki ayrı cpi dosyasını nasıl birleştirebilirim yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler ediyorum iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir