neden YAMAHA tercih etmedi ?

merhaba, ben batuhan düvüncü
yamaha’nın, genos ile beraber ”preset style” bölümlerinde yer alan audio style içeriklerine elveda dediğini gördük.. bunun devamında ise ”audio phaser” yazılımı yardımıyla kendi audio style içeriğimizi oluşturabiliriz.. tabi ki şu an her yamaha ürünü için geçerli olan bir durum değil..
bir bakıma audio style içeriklerinin kullanışsız oluşu TYROS5 ile anlaşılır hale geldi.. audio style içerisinde değişim yapmak, tekrardan düzenleyebilmek veya ritmi oluştururken bir noktadan sonra vuruşları değiştirme imkanının olmaması teknolojiye elveda demekten başka bir çare bırakmadı..
mix sırasında ise audio biçiminin hıza göre yoğunluk değiştirmesi ve audio içindeki element’lerin (kick-snare-hihat-percussion vb) yüksekliğini veya alçaklığını düzenleme şansımızın olmaması işin büyüsünü bozmuştur..
MIDI STYLE işlevi bir bakıma audio style’a karşı üstünlüğünü korudu..
elbette kendi çabalarımızla audio style üretmeye devam edebiliriz.. yukarda bahsettiğim sorunların üstüne giderek doğru sonuçları elde edebilmek önemli bir husus..

Buna da Baktınız mı?

YAMAHA EXPANSION MANAGER – INSTRUMENT INFO (N27)

https://www.youtube.com/watch?v=bS1e_qr–Bs Merhaba Arkadaşlar, Ben Batuhan Düvüncü Yamaha Eğitim Serisine Hoşgeldiniz ! Sizlere Yamaha Expansion Manager …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir