Korg-DrumKit Converter

Korg Drum Kitlerini DanteZEN'e Convert Eden Yazılım Projesi

Dante ZEN’in piyasaya sürülüşünden bu yana, cihazın çok yeni ve bir data mirasının olmamasından dolayı, içerik genişletme konusunda bu güne kadar yapılan içerikleri ZEN’e adapte etmek amacıyla başlatmış olduğum Korg Drum Kitlerini Dante ZEN Drum kitlerine çevirici yazılım projesidir. 

Bu projenin %90 ‘ı tamamlanmışken bilgisayarıma bulaşan bir virüs sonrası tüm açık kaynak kodlarını kaybettikten sonra, tekrardan kodlamaya başladım. Şu ana kadar %60’nı tekrardan kodlamış bulunmaktayım. Güncelleme ve geliştirilmesi devam etmekte. 

Yazılımın Amacı

Grand Suite ile Dante ZEN’e herhangi bir multisample ses formatı SF2 aracılığı ile sesler ve drum kitler yapılabiliyor.

Yamaha Tyros Serilerinin TVN , TVD , UVN, UVD formatları multi sample ses ve multisample drum kit formatlarıdır. Fakat KORG’un sadece multisample ses formatı (KMP) açıktır. Korg PA seri klavyelerin hazır multi sample drumkit formatı yoktur.  Dolayısıyla Korg DrumKitleri GrandSuite üzerinde tek tek dizilerek oluşturulmalıdır. Bu proje, tam da bu görevi üstlenmektedir. 

KorgPA-Drumkit Converter yazılımı, Korg PA Manager yazılımından destek alarak,  Korg PA Manager programının vermiş olduğu DK raporlarını analiz ederek, GrandSuite için Drum Kit dosyaları oluşturmaktadır. Bu sayede oluşturulan DK ‘ler ile DanteZEN üzerinde tüm PA serilerinin ritimleri çalıştırılabilmektedir.

Yazılımın Özellikleri

☑️ Uygulama direkt GrandSuite *.kit formatına çıktı alır.

☑️ Uygulama sadece DanteZEN bilgisayara bağlıysa çalışır.

☑️ Korg DK’larındaki katmanlı notaları olduğu gibi alır.

☑️ Sample havuz mantığı kullanır, mükerrer sample sesler hafızada yer kaplamaz. (elle dizimde bu mümkün değildir)

☑️ Rapor dosyalarını programa tekli ya da çoklu sürükle bırak işlemi ile kitler, saniyeler içerisinde konvert edilir.

Bu sayede Korg setindeki bir drum kit, tek tek dizilmek zorunda kalınmaz…

 

Bir Cevap Yazın

Kategoriler
Son Yazılar
Mağazadan